PFR

Jak zamawiać zdjęcia

Aby zamówić odbitki online, pobierz program FotoSender

Zainstaluj program na swoim komputerze

Uruchom program

Jeśli jesteś nowym klientem wybierz opcję NOWY UŻYTKOWNIK, jeśli już posiadasz konto w naszym serwisie podaj użytkownika i hasło oraz zaloguj się do systemu.


 

Po zalogowaniu lub wybraniu opcji NOWY UŻYTKOWNIK zostanie wyświetlone okno

Po lewej stronie znajduje się drzewo katalogów, przejdź do katalogu , gdzie znajdują się Twoje zdjęcia.

Możesz teraz zaznaczyć przyciskiem wszystkie zdjęcia i wybrać dla nich odpowiedni format (np.10x15 cm), lub klikać na każde pojedynczo i wybierać jaki format Cię interesuje oraz jaką ilość sztuk z danego zdjęcia mamy wykonać. Nad zdjęciem po prawej stronie znajdują się opcje edycji. Możesz tutaj obrócić zdjęcie, wykadrować, poprawić kolory, usunąć czerwone oczy, oraz powrócić do oryginału zdjęcia. Na dole jest również okno z podsumowaniem zamówienia (ilość odbitek oraz cena). Cena odbitek zmienia się w zależności od ilości zdjęć (im więcej zdjęć tym niższa cena, zapraszamy do zapoznania się z cennikiem). Aby opcja kadrowania była dostępna, należy wybrać format zdjęcia.(przykład poniżej).

 Po edycji zdjęć, kadrowaniu, wybraniu ilości odbitek oraz formatów , należy kliknąć przycisk DALEJ


W oknie tym widzimy nasze zlecenie, możemy zmienić format zdjęcia oraz rodzaj papieru i kadrowanie , jeśli tego Państwo nie dokonali tego wcześniej.

 

Na dole tego okna mamy możliwość wyboru rodzaju papieru (błysk, mat), kadrowania, koloru odbitki (kolor, czarnobiałe, sepia) dla WSZYSTKICH ZDJĘĆ W ZLECENIU. Jest to ułatwienie i przyspieszenie pracy jeżeli wszystkie nasze odbitki mają być tego samego formatu, na tym samym rodzaju papieru. Możemy również zmienić ilość odbitek z każdego zdjęcia w całym zamówieniu.


 

Rodzaje kadrowania


Jeśli w poprzednim kroku nie wykadrowali Państwo sami zdjęć do danego formatu, w tym oknie należy wybrać jedną z 2 opcji kadrowania.

Pełne Zdjęcia lub Pełny Papier

Poniżej przykład kadrowania

 

Oryginał zdjęcia

 

 

Pełny Papier - zdjęcie przycięte (wykadrowane) do formatu papieru.

W tym przypadku przycięta delikatnie góra i dół.

 

 

Pełne Zdjęcie - całe zdjęcie umieszczone na papierze, z powodu innych proporcji zdjęcia,

niż format odbitki zostają po bokach białe paski. Nic ze zdjęcia nie jest ścinane


 

W kolejnym kroku pojawi się nam na dole podsumowanie zlecenia (kwota do zapłaty oraz numer konta). Po lewej stronie należy uzupełnić swoje dane do zamówienia, oraz użytkownika i hasło (w przypadku gdy korzystamy z programu 1 raz).Należy również wybrać sposób dostawy i płatności. (tutaj możemy wybrać odbiór osobisty lub wysyłkę, oraz płatność przelewem lub przez Przelewy24.pl). Możemy również umieścić tutaj uwagi do zamówienia.

pozostałe opcje:

proszę o korektę barw - pracownik laboratorium poprawi kolory na Państwa zdjęciach.

kompresja zlecenia - opcja ta pozwala na szybsze przesłanie zlecenia przez sieć Internet.

Jeśli wypełnili Państwo dane teleadresowe, wybrali sposób zapłaty oraz formę odbioru zlecenia, klikamy przycisk, WYŚLIJ ZLECENIE.

Wysyłanie zlecenia może potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od ilość zdjęć i prędkości łącza.

Zostaną Państwo mailowo poinformowani o akceptacji zlecenia, oraz terminie jego odbioru/wysyłki.

Życzymy udanego korzystania z programu FotoSender oraz naszego Laboratorium.

UA-88202906-1