Odbitki duży format, druk fine art, druk na papierze barytowym, druk artystyczny, druk wystaw, druk zdjęć w dużym formacie, Katowice

Niezależnie od wielkości, formatu, klasycznego, kwadratowego lub panoramicznego, zdziwisz się, jakie wrażenie wywołają Twoje najpiękniejsze zdjęcia. Wielkie plakaty, dla tych, co chcą więcej i chcieliby pokazać swój ulubiony motyw najlepszym świetle. Doskonałe kolory tchną życie w każde zdjęcie! Aby osiągnąć taki efekt zdecyduj się na nasze odbitki wielkoformatowe. Proponujemy Państwu wykonanie powiększeń z powierzonych plików na papierach wymienionych poniżej. Powiększenia wykonujemy na jednym  najlepszych ploterów do wydruku wielkoformatowych grafik i fotografii Epson Sure Color P10000. Znakomite odwzorowanie kolorów uzyskano dzięki zastosowaniu nowego, 10-kolorowego zestawu atramentów UltraChrome Pro, który każdorazowo zapewnia fantastyczny wygląd wydruków. Uzyskanie bogatej, głębokiej czerni jest możliwe dzięki nowym atramentom Photo oraz Matte Black. Zastosowanie nowej konstrukcji głowicy drukującej przekłada się na ograniczenie wibracji oraz zwiększenie precyzji kropli atramentu i rozmieszczenia punktów.Po raz pierwszy producent wyposażył drukarkę w aż 4 odcienie szarego atramentu, co zagwarantować ma niespotykaną dotąd jakość wydruków czarno-białych. 

Nad kolorami czuwamy stale kalibratorami firmy X-Rite. Na życzenie klienta udostępniamy profile kolorystyczne do  papierów i płócien.

Drukujemy na tradycyjnych papierach fotograficznych jak i szlachetnych papierach fine art. Wykonujemy druk na papierach  Tetenal, Ilford, Hahnemuhle, Fomei oraz Permajet.

 

Cennik duży format

Standardowe papiery fotograficzne

Papier 30x40/45 40x60 50x70 60x90 70x100 80x120
ILFORD Galerie Prestige Gold Raster Silk 290g 24 zł 40 zł        
Tetenal HD Glossy 260g 19 zł 35 zł 54 zł 80 zł 110 zł 140 zł
Tetenal HD Satin 260g 19 zł 35 zł 54 zł 80 zł 110 zł 140 zł
Tetenal Premium Silk 290 21 zł 40 zł 61 zł 95 zł 120zł 160 zł

 

Papiery fine art

Papier 20x30 30x40/45 40x60 50x70 60x90
Tecco Fine Art RAG 295g 27 zł 39 zł 70 zł 99 zł 199 zł
Fomei Collection Baryta mono 290g 22 zł 33 zł  55 zł  89 zł  159 zł 
Fomei Collection Cotton Textured 240g 23 zł 35 zł  52 zł  89 zł  159 zł 
Ilford Galerie Gold Fibre Silk 310g 25 zł 37 zł  63 zł  98 zł  189 zł 
Hahnemühle German Etching 310 g 29 zł 41 zł  74 zł  129 zł  200 zł 
PermaJet FB Gold Silk 315 Baryta 25 zł 33 zł  65 zł  98 zł  149 zł 
PermaJet FB Mat 285g 25 zł 33 zł 65 zł 98 zł 149 zł
PermaJet Omega Rag 310g 25 zł 35 zł  65 zł  98 zł  149 zł 
PermaJet Galery Etching  310g 25 zł 35 zł  65 zł  98 zł  149 zł 

 

Opisy papierów i podłoży do druku

Tetenal HD Glossy 260 g/m.kw.

Śnieżnobiały, błyszczący papier dający mocne, nasycone kolory, wodoodporny, szybkoschnący, polecany do wysokiej jakości wydruków zdjęć. Papier nie odbija mocno światła, przez co wydruki doskonale się na nim prezentują oglądane pod różnymi kątami, daje wrażenie głębi zdjęcia. 


Tetenal HD Satin 260 g/m.kw.

Szlachetny śnieżnobiały papier o półmatowej powierzchni, odporny na wodę, szybkoschnący, polecany do wydruków zdjęć, portretów oraz fotografii gdzie wymagana jest najwyższa jakość użytego nośnika. Mocne kolory, duże kontrasty, rozproszone światło , brak śladów w kontakcie z dłonią. Papier ma strukturę małych ziarenek.


Tecco Fine Art Rag 295 g/m.kw.

Naturalnie biały i twardy matowy papier o delikatnej jednorodnej strukturze.Jest to w 100% bawełniane podłoże. Znajdzie zastosowanie przy reprodukcji dzieł sztuki, w druku fotografii o wartości archiwalnej oraz kolekcjonerskiej. Zupełnie bezkwasowy, wysoce odporny na niszczące działanie światła i upływ czasu spełni wymogi muzeów, jak i fotografów ceniących sobie trwałość prac. Posiada certyfikat trwałości Wilhelm Imaging Research.


Płótno poliester 250 g/m.kw.

Płótno stworzone z myślą o jak najwierniejszym odwzorowywaniu fotografii, grafik i obrazów. Wykonane z poliestru o gramaturze 250 g/m2 . Płótno matowe, śnieżnobiałe, , wodoodporne.


Tetenal Spectra Jet White Canvas 340 g/m.kw.

Białe płótno o matowej powierzchn idealne do druku reprodukcji oraz artystycznych prac wystawianych w galeriach, muzeach, etc. Materiał jest niezwykle plastyczny, a przy tym bardzo wytrzymały. Można go bezproblemowo naciągać na krosna.


FOMEI Collection Baryta Mono 290 g/m.kw.

FOMEI Collection Baryta Mono 290gsm to prawdziwe barytowe podłoże dla mistrzowskich obrazów. Wysoka trwałość, wspaniałe subtelne szarości, głębokie bogate czernie oraz niesamowite wrażenia w dotyku, sprawiają że papier barytowy nieustannie cieszy się uznaniem współczesnych artystów klasycznej fotografii.FOMEI Collection Baryta MONO 290 to odpowiadający pod względem jakości wymaganiom muzeów papier, który zapewnia wrażenie i estetykę oryginalnego papieru barytowego oraz archiwalną długowieczność zgodnie z normą trwałości ISO 9706, potwierdzoną certyfikatem FOGRA nr. 28681.


FOMEI Collection Cotton Textured 240 g/m.kw

FOMEI Collection Cotton Textured 240gsm to 100% bawełniany papier o delikatnie teksturowanym matowym wykończeniu, stanowiący idealne podłoże do profesjonalnych druków artystycznych. Został stworzony z myślą o artystach fotografach, którzy chcą mieć pewność, że wybrane przez nich podłoże pozwoli im uzyskać perfekcyjną dokładność i wysoką dynamikę obrazu; z pewnością zadowoli każdego, komu zależy na wydrukach o wyjątkowej ostrości szczegółów. Teksturowana powierzchnia papieru umożliwia intensywne podkreślenie charakteru drukowanych prac, co czyni go idealnym wyborem dla dramatycznych wydruków artystycznych, reprodukcji, fotografii, grafiki, wystaw, plakatów, ekskluzywnych zaproszeń i dekoracji wnętrz.FOMEI Collection Cotton Textured 240gsm to bezkwasowy papier, który nie zawiera optycznych rozjaśniaczy, dzięki czemu gwarantuje trwałość oraz stabilność wydrukowanych rysunków, grafik i fotografii.


ILFORD Galerie Prestige Gold Raser Silk 290 g/m.kw.

Gold Raster Silk uzupełnia ofertę Ilforda o podłoże o bardzo ciekawym powleczeniu. Budowa, kontrast i reprodukcja kolorów tego podłoża porównywalne są z podłożami błyszczącymi i perłowymi Ilforda. Oczywiście oznacza to płynne przejścia tonalne, nasycone kolory i możliwość osiągania intensywnie kontrastowych obrazów. Zaletą tego podłoża jest jego rastrowa powłoka. Pozwala ona na uniknięcie odcisków palców i przypadkowych zabrudzeń. Rastrowa faktura jest unikatowa w dotyku i natychmiast rozpoznawalna.


ILFORD GALERIE GOLD FIBRE SILK 310 g/m.kw

Unikalny papier barytowy o szerokich możliwościach odwzorowania przestrzeni barwnej z bardzo wysoką gęstością maksymalną. To artystyczne podłoże barytowe o delikatnej jedwabistej powierzchni pozwala na odwzorowanie detali na najwyższym poziomie, nie mającym porównania z żadnym innym papierem. Wszystko dzięki zastosowaniu idealnie pionowych włókien w warstwie absorbującej tusz. Gold Fibre Silk 310 nie zawiera rozjaśniaczy optycznych (OBA) i ma delikatnie kremowo-białą powierzchnię. Wydruki na tym medium charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie czasu, co czyni ten go idealnym do zastosowań archiwalnych i muzealnych. ILFORD Gold Fibre Silk pozwala profesjonalnym fotografom osiągnąć efekty tradycyjnej fotografii czarno-białej (głębokie czernie, sepia, gold/silver toning) korzystając z nowoczesnych technologii fotograficznego druku atramentowego. Gold Fibre Silk jest obecnie najlepszym papierem barytowym na rynku, spełniając najwyższe wymagania jakościowe profesjonalnych fotografików na całym świecie.


Hahnemühle GERMAN ETCHING 310 g/m.kw.

Papier "Etching" jest aksamitnie gładką powierzchnią o delikatnej strukturze. Twarde podłoże German Etching jest jednym z najbardziej popularnych mediów na całym świecie. Polecana szczególnie dla grafiki i fotografii. Papier German Etching to w stu procentach medium celulozowe. Jak większość papierów Hahnemuhle jest to medium stworzone w technologii bez kwasowej. Dzięki temu German Etching spełnia wysokie standardy archiwalne. Ostrość, szeroki gamut reprodukowanych kolorów oraz bogactwo przejść tonalnych gwarantują świetną jakość wydruków. Papier polecany do wszelkiego rodzaju wydruków artystycznych. Szeroki gamut kolorystyczny oraz płynne przejścia tonalne zapewniają najwyższą jakość przy feprodukcji dzieł sztuki, jak i przy druku fotografii. Jakość Sugar Cane zadowoli tak amatora jak i profesjonalistę. Idealne warunki użytkowania oraz przechowywania przy wilgotności 35 do 65% oraz w temperaturze od 10 do 30°. Należy zachować ostrożność w postępowaniu z materiałami wydrukowanymi, powierzchnia jest podatna na ścieranie. Papier przechowywać w kopertach, folderach oraz pudłach jakości archiwalnej.


PermaJet FB Gold Silk 315 g/m.kw. Baryta

Papier PermaJet FB Gold Silk 315 Baryta to ekskluzywny papier barytowy na bazie alfa-cellulozy, powlekany prawdziwa powłoką siarczanu baru, o wysokiej gramaturze 315g/m2 i z urzekającym satynowym wykończeniem. Posiada naturalne, ciepłe zabarwienie oraz fakturę imitującą tradycyjny papier ciemniowy. Szczególnie polecany do wydruków artystycznych.


PermaJet Gallery Etching 310 g/m.kw.

Gallery Etching 310 to doskonałe uzupełnienie oferty papierów strukturalnych do wydruków artystycznych.Posiada wyjątkowo interesującą fakturę, która umożliwia szczegółowe odwzorowanie detali. Naturalna biel tego papieru doskonale współgra, z każdym wydrukiem artystycznym i grafiką.


PermaJet Omega Rag 310 g/m.kw.

to w stu procentach bawełniany papier o znacznie podwyższonej bieli i wysokiej gramaturze. Bardzo dobrze radzi sobie z wydrukami o bogatej kolorystyce, z zachowaniem mnogości szczegółów w cieniach.


PermaJet FB MATT 285 g/m.kw.

to podstawowy papier z grupy nośników bazujących na podłożu z alfa-celulozy,o gramaturze 285g/m.kw. Wyjątkowo gładki, o naturalnej bieli, z idealna matowa powłoka, w dotyku przypominająca miękki aksamit. Odbitki pozostają wyjątkowo wyraziste i płaskie po wydrukowaniu.

 

 

UA-88202906-1